Jdi na obsah Jdi na menu
 


Courteney Cox (Monika)

14. 6. 2009

Courtney Cox

Courteney se narodila jako nejmladší ze čtyř dětí 15. června 1964 v Birminghamu v Alabamě, kde i vyrostla. Po střední škole se začala věnovat modelingu a herectví, proto se přestěhovala do New Yorku. Hrála v reklamách, objevovala se na titulních stránkách časopisů atd. Její herecká kariéra začala v roce 1984 seriálem As the World Turns a ve stejném roce byla obsazena do videoklipu Bruce Springsteena "Dancing in the Dark."

Ještě před Přáteli hrála v mnoha televizních seriálech. Diváci si jí asi nejvíc všimli v seriálu Rodinná pouta jako Lauren, přítelkyni Michaela J. Foxe. Mezi další seriály patří např.: Misfits of Science, Potíže s Larrym, To je vražda, napsala, Dream On nebo Seinfeld. Popularitu jí však přinesl až seriál Přátelé, kde hraje Monicu Geller, pořádkem posedlou šéfkuchařku. Co se týče jejich filmových rolí, tak nejvíce zaujala v trilogii hororů Vřískot, kde ztvárnila postavu novinářky Gale Weathers, dále pak ve snímku Ace Ventura: Zvířecí detektiv s Jimem Carreym, Masters of Universe, Mr.Destiny nebo Blue Desert.

Na natáčení Vřískotu také potkala svého nynějšího manžela Davida Arquetta, který je o pár let mladší než ona a který se též objevil v seriálu Friends.

Co se týče jejich zálib, tak nejradši nakupuje domy v luxusních čtvrtích, zrenovuje je a pak je prodá za dražší cenu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář